середа, 23 листопада 2022 р.

Сучасні технології в освіті: Онлайн-дошка CleverMaths 2.4

 

https://clevermaths.software.informer.com/

Clevermaths має всі функції, які можна очікувати від корисного програмного забезпечення для проведення онлайн-занять. Інструмент включає деякі інструменти для певних предметів. Зробіть уроки математики цікавими за допомогою інтерактивних інструментів математики. Записуйте наукові експерименти та зберігайте результати в папках, щоб легко порівнювати результати подальших експериментів. Налийте рідини між склянками, виміряйте лінії та фігури та створіть графіки. Окрім розпізнавання тексту, існує також революційна функція розпізнавання формул, яка автоматично перетворює рукописну формулу в текст.

Коли ви відкриваєте програму, використовуйте бічне меню, щоб вибрати одну з п’яти предметних сторінок, які ідеально підходять для використання в класі: англійська мова, математика, хімія, фізика та режим дошки.

 



День Гідності та Свободи

 День Гідності та Свободи є одним із ключових заходів щодо утвердження в Україні національної незалежності, самоідентичності та бажання жити за європейськими стандартами. Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року − лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаються в пам’яті народу та є гідним прикладом для майбутніх поколінь!

 В цей день була  проведена вчителем історії Дяковим В.Г  просвітницька година для учнів 2-х гімназійних класів.




ЗАХИСТ РЕФЕРАТИВНИХ РОБІТ ГІМНАЗИСТІВ 6-8 КЛАСІВ

 

 Традиційним є щорічний захист реферативних робіт учнів 6-8 класів, який організовує Тернопільське відділення МАН України. Цього року воно відбувається у час широкомасштабного вторгнення російських терористичних військ в Україну. Складні умови організації та проведення. Але в цьому і сила духу українців, що навіть у такі часи можуть творити нову державу і у такий спосіб допомагати наближати перемогу. 

Було представлено дві роботи учнями гімназії у  секції "Математика" – Сендецький Макар (учень 6-А класу) презентував роботу на тему  « Ознаки подільності» , а Заячковський Олександр (учень 8 -Б класу) представляв роботу  на тему «Теорема Птолемея та її застосування». 




четвер, 20 жовтня 2022 р.

Ядерний вибух: алгоритм дій на випадок небезпеки

 

 Ядерні вибухи можуть завдати значної шкоди та спричинити жертви від розриву, надвисокої температури та радіації, але Ви можете убезпечити свою родину, знаючи, що робити, і бути готовими у випадку вибуху.

Ядерна зброя — це пристрій, який спричиняє вибух за допомогою ядерної реакції.

Ядерні пристрої бувають різними - від невеликих портативних пристроїв, які несе людина, до зброї, яку несе ракета.

Ядерний вибух може статися як із так і без попередження.

Радіоактивні опади найбільш небезпечні в перші кілька годин після вибуху, коли вони випромінюють найвищий рівень радіації. Потрібен час, щоб радіоактивні опади досягли рівня землі, часто більше 15 хвилин для територій за межами зон безпосереднього ураження вибухом. Цього часу достатньо, щоб ви могли запобігти значному опроміненню, дотримуючись цих простих кроків:

 СХОВАЙТЕСЯ ВСЕРЕДИНІ

Сховайтеся у найближчій будівлі для уникнення радіації. Найкраще для цього підійдуть бетонні чи цегляні будинки.

Якщо ви були назовні після появи радіоактивних осадів, зніміть із себе уражений одяг та промийте або протріть рушником відкриті ділянки шкіри. Дезінфікуючий засіб для рук не захищає від радіоактивних опадів. По можливості не торкайтеся очей, носа та рота. Не використовуйте дезінфікуючі серветки на шкірі.

Сховайтеся у підвальному приміщенні або в центральній частині будівлі. Тримайтеся подалі від зовнішніх стін і даху. Намагайтеся підтримувати відстань не менше шести футів (приблизно 2 метри) між собою та людьми, які не є членами вашої родини. По можливості, одягніть маску, якщо ви знаходитесь в укритті з людьми, які не є членами вашої родини. Не надягайте маски дітям до двох років, людям з проблемами дихання та тим, хто не може самостійно їх зняти.

ЗАЛИШАЙТЕСЯ ВСЕРЕДИНІ

За відсутності інших розпоряджень від представників місцевої влади, залишайтеся всередині протягом 24 годин. Продовжуйте дотримуватися соціальної дистанції, принаймні приблизно 2 метри між собою та людьми, які не є членами вашої родини.

Членам родини необхідно залишатися в тих укриттях, де вони опинилися після вибуху, щоб уникнути небезпечного радіаційного ураження. Ви матимете змогу побачити один одного пізніше.

Тримайте домашніх тварин всередині.

 СТЕЖТЕ ЗА НОВИНАМИ

Стежте за будь-якими доступними засобами  масової інформації для отримання офіційних повідомлень , наприклад, щодо того, коли буде безпечно залишити приміщення і куди вам слід йти.

Акумуляторні та ручні радіоприймачі працюватимуть навіть після ядерного вибуху.

Послуги мобільного зв'язку, телебачення та Інтернету можуть працювати нестабільно та з перебоями.

  ЯК УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ У ВИПАДКУ ЯДЕРНОГО ВИБУХУ

 Підготуйтеся ЗАРАЗ

·         Визначте місця для укриття. Визначте найкраще місце для укриття поблизу місць, де ви проводите багато часу, наприклад, вдома, на роботі, у школі. Найкраще ховатися в підземних приміщеннях і в середині великих будівель.

·         Під час поїздок на роботу визначте відповідні укриття, які слід шукати у разі вибуху.

·         Відкриті майданчики, транспортні засоби, пересувні будинки НЕ забезпечують належного укриття. Шукайте підвали або центральні частини великих багатоповерхових будівель.

·         Переконайтеся, що у Вас є набір («тревожна валізка») для надзвичайних ситуацій в місцях, де Ви часто буваєте і де, можливо, доведеться залишитися на 24 години. У валізці мають бути вода в пляшках, упаковані продукти харчування, медикаменти для надання невідкладної допомоги, радіоприймач з батарейним живленням для отримання інформації у разі відключення електроенергії, ліхтарик та додаткові батарейки для предметів першої необхідності. За можливості, зробіть запаси на три або більше днів.

·         Якщо є можливість, заздалегідь підготуйте такі речі, як мило, дезінфікуючий засіб для рук, що містить щонайменше 60 відсотків спирту, дезінфікуючі серветки та загальні засоби побутової хімії, які можна використовувати для дезінфекції поверхонь, до яких ви регулярно торкаєтесь. Врахуйте особливі потреби кожної людини, включаючи ліки. Придбайте додаткові батареї та зарядні пристрої для телефонів та іншого критично важливого обладнання.

·         Підготовка дозволить уникнути зайвих походів та вирішити незначні медичні проблеми в домашніх умовах, зменшивши навантаження на центри екстреної медичної допомоги та лікарні.

 Вижити  У РАЗІ ВИБУХУ

·         Якщо вас попередили про неминучу атаку, негайно зайдіть у найближчу будівлю та відійдіть від вікон. Це допоможе забезпечити захист від вибухової хвилі, високої температури та випромінювання під час вибуху.

·         Коли ви дісталися безпечного місця, намагайтеся дотримуватися соціальної дистанції, принаймні приблизно 2 метри між собою та людьми, які не є членами вашої родини. Якщо можливо, одягніть маску, якщо ви переховуєтеся з людьми, які не є членами вашої родини. Не надягайте маски дітям до двох років, людям з проблемами дихання та тим, хто не може самостійно їх зняти.

·         Якщо ви перебуваєте на вулиці, коли сталася детонація, сховайтеся від вибуху за будь-чим, що може забеспечити захист. Ляжте обличчям униз, щоб захистити відкриту шкіру від жару та летючих уламків. По можливості не торкайтеся очей, носа та рота. Якщо ви перебуваєте в транспортному засобі, зупиніться у безпечному місці та пригніться всередині автомобіля.

·         Після того, як ударна хвиля пройде, зайдіть у найближче, найкраще місце укриття для захисту від потенційних радіоактивних опадів. У вас буде 10 хвилин або більше, щоб знайти відповідне укриття.

·         Будьте всередині до того, як почнуться радіоактивні опади. Найвищі рівні радіації на відкритому повітрі від радіоактивних опадів виникають одразу після надходження радіоактивних опадів, а потім з часом зменшуються.

·         Слідкуйте за оновленими інструкціями від офіційних служб з реагування на надзвичайні ситуації. Якщо вам порадили евакуюватися, уважно слухайте інформацію про маршрути, укриття та процедури.

·         Якщо ви евакуювалися, не повертайтеся поки місцеві органи влади та DAI Global Security не повідомлять вам, що це безпечно.

 Залишайтеся в безпеці ПІСЛЯ

·         Відразу після того, як ви опинилися в укритті, якщо ви, можливо, були на вулиці після того, як почалися радіоактивні опади.

·         Зніміть верхній забруднений одяг, щоб видалити радіоактивні опади та забруднення зі шкіри. По можливості не торкайтеся очей, носа та рота.

·         Прийміть душ або помийтеся водою з милом, щоб видалити опади зі шкіри або волосся, які не були закриті. Якщо ви не можете вмитися або прийняти душ, скористайтеся серветкою або чистою вологою тканиною, щоб витерти шкіру або волосся, які не були закриті. Дезінфікуючий засіб для рук не захищає від опадів. По можливості не торкайтеся очей, носа та рота. Не використовуйте дезінфікуючі серветки для шкіри.

·         Помийте домашніх тварин, які були на вулиці після того, як почались опади. Обережно почистіть шерсть вашого домашнього улюбленця, щоб видалити будь-які частинки опадів, і помийте свою тварину водою з милом, якщо можливо.

·         Безпечно їсти або пити упаковані харчові продукти, які знаходились всередині будівлі. Не вживайте їжу або рідини, які були не закриті на вулиці та могли зазнати радіоактивного забруднення.

 Небезпеки, пов'язані з ядерними вибухами

·         Яскравий СПАЛАХ може призвести до тимчасової сліпоти протягом менш ніж  хвилини.

·         ВИБУХОВА ХВИЛЯ може спричинити смерть чи поранення, та пошкодження споруд на відстані кількох миль від вибуху.

·         РАДІАЦІЯ може пошкодити клітини організму. Велике опромінення може викликати променеву хворобу.

·         ВОГОНЬ ТА ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА можуть спричинити смерть, опіки, та пошкодження конструкцій на відстані кількох миль.

·         ЕЛЕКТРОМАГНІТНИЙ ІМПУЛЬС (ЕМП) може пошкодити електричне силове обладнання та електроніку за кілька миль від місця детонації та спричинити тимчасові збої в роботі.

·         РАДІОАКТИВНІ ОПАДИ — це радіоактивні дощі з видимим брудом і уламками, що падають з висоти кількох миль і можуть уразити тих, хто перебуває на вулиці.



пʼятниця, 14 жовтня 2022 р.


 

Декада відзначення Дня захисників і захисниць України

 

У Заліщицькій державній гімназії розпочато декаду відзначення Дня захисників і захисниць України.

У 2-А класі була проведена година класного керівника "Боже! Україну бережи!"

14 жовтня - один із найвизначніших днів в історії для українців, оскільки цього дня в Україні відзначають декілька важливих свят: Покрова Пресвятої Богородиці, День захисників та захисниць України, День Українського козацтва.












У гімназії стартував декадник з нагоди Дня захисників і захисниць України.

 Більше інформації за покликанням нижче: 

https://news-gimnasia.blogspot.com/2022/10/blog-post_70.html  


понеділок, 10 жовтня 2022 р.

День захисників і захисниць України

  Інформаційні матеріали до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня захисників і захисниць України – 2021

https://ua.mozaweb.com/uk/mblite.php?cmd=open&bid=UA-EDP-13001&page=325



Онлайн навчання

 До уваги учасників освітнього процесу!

Адміністрація гімназії повідомляє про те, що з 11.10.2022  по 14.10.2022 року освітній процес у Заліщицькій державній гімназії буде відбуватися з використанням технологій дистанційного навчання.

Заняття для слухачів МАН також відбуватимуться онлайн.


Пам'ятаймо, що під час тривог необхідно обов'язково перебувати в укритті!

неділя, 25 вересня 2022 р.

День миру

  Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. І в 2022 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни.

З учнями нашого проведено заняття "Діти України за мир" разом з психологом Гарвасюк І.І., педагом-організатором Тютюнник Ю. А. та членами гімназійного парламенту.
Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидше припинення бойових дій в Україні, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей.
Найбільше щастя для кожного українця - це МИР!
ЧЕКАЄМО МИРУ І ВІРИМО В ЗСУ!
СЛАВА УКРАЇНІ!








ВШАНОВУЄМО УКРАЇНСЬКУ ДЕРЖАВУ

 

Щороку у гімназії відбуваються заходи з нагоди проголошення/відновлення державности України. Цього року спільно з вчителем історії Василем Дяковим було організовано просвітницьку годину на тему "Державність: віхи історії". Гімназисти працюють за Всеукраїнським науково-педагогічним проєктом "Інтелект України".

На заході було розглянуто  історичні етапи творення Української Держави: Руси-України, Руського королівства, Гетьманщини, Української Народної Республіки незалежної України. Відзначено, що кожна держава мала свої ознаки: територію, владу, військо,  культуру, міжнародні відносини, кордони. Водночас вони не були українськими державами у сучасному сенсі. Ці держави засвідчували історію державницької традиції населення - руських людей, а потім - у ХІХ  - ХХ ст. - українців. Окремо розглянули існування Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), яка входила впродовж майже 70 років до тоталітарної держави - Радянський Союз. І у цей період відбулося масове винищення національно-свідомих українців, які боролися з окупаційною владою за незалежність України. 

Крім історичного контексту, були підготовлені та розв'язані учнями історичні задачі, які стосувалися тривалості існування держав, кількості років, які віддаляють нас від тієї чи іншої події тощо. 

Було цікаво та захоплююче. Держава у часи війни повинна як ніколи знати і пізнавати свою історію, яка допомагатиме у боротьбі з російськими окупантами. 










понеділок, 19 вересня 2022 р.

Заняття з учнями «Долоні мрій та побажань. З Україною в серці»

      15.09.2022р проведено заняття з учнями нашого класу  разом з психологом Гарвасюк І.Г.

За допомогою гри діти висловлювали ті переживання, емоції, почуття, які не вміють, або не можуть розкрити в повсякденному житті. Гра вільна від тиску та нагляду дорослих. Діти грають не тільки для задоволення, а й для подолання негативних емоцій.

 Також в роботі з підлітками цікавими і нестандартними формами роботи є елементи арт-терапії - малювання власного емоційного стану. Прості, легкі, цікаві форми роботи розслабляють дитину та створюють умови для проговорення власних емоцій і сигналізують про відчуття дитини. Для актуалізації внутрішніх «ресурсів» учні використали інтерактивну вправу
«Долоні мрій та побажань. З Україною в серці», діти оживили долоні, перетворюючи їх на «Пташку Миру».

Для позитивних емоцій використали вправи з парашутом.