середа, 18 грудня 2024 р.

Просвітницьке заняття "Доброчесність починається з нас" // Тиждень доброчесності

 

Усі ми прагнемо жити в успішному суспільстві, де кожен має рівні можливості для розвитку та реалізації, де панують взаємоповага, справедливість, честь і гідність. Основою такого суспільства є доброчесність — цінність, яка виховує в людині чесноти, зокрема відповідальність та повагу до інших.
      Доброчесність —  це частина нашого щоденного життя, це вибір, який ми робимо кожного дня, як ставимося до інших і до самих себе. Це не про героїчні вчинки, а про спосіб життя, який ми можемо почати формувати вже сьогодні.

Доброчесність —  це частина нашого щоденного життя, це вибір, який ми робимо кожного дня, як ставимося до інших і до самих себе. Це і про героїчні вчинки, це і про спосіб життя, який ми можемо  формувати вже сьогодні. 

Психологом, соціальним педагогом Іриною Гарвасюк були проведено просвітницьке заняття "Доброчесність починається з нас" (аналізували риси доброчесної людини, її вчинки, обговорювали ризики недоброчесної  академічності).





Творімо добро!

 

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 6 грудня, коли відзначається День Святого Миколая.

У переддень очікуваного усіма свята Миколая, учні нашого класу відвідали вихованців Заліщицького обласного багатопрофільного навчального-реабілітаційного центру. Ідею принести радість для дітей учні виношували давно, але саме зараз вона була успішно реалізована.

Діти реабілітаційного центру завжди демонструють виняткову гостинність, адже сприймають його як рідний дім. Цьогоріч атмосфера теж була особливою: у дитячих очах побачили щасливий вогник, який був промовистішим за усі подяки. Гімназисти  принесли дітям іграшки та солодощі, гарно їх привітали і залишили численні власноруч виготовлені розмальовки на різдвяно-новорічну тематику.

Цей маленький крок до добра і співчуття очищує душі дітей, робить їх чутливими до реалій сьогодення і згуртованими у спільних рішеннях. У ці дні всі повинні наповнювати серця радістю.



вівторок, 26 листопада 2024 р.

Перші кроки в науку юних пошуковців!

 

21-22 листопада Заваринська Діана та Сендецький Макар взяли участь в обласному етапі конкурсу-захисту дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів. Учасниками заходу були школярі закладів загальної середньої освіти області.

   Наші гімназисти здобули  призові місця, захищаючи свої наукові дослідження:


Заваринська Діана у секції 

"Математика" здобула ІІ місце;




Сендецький Макар у секції"Математика" здобув ІІІ місце.

Вітаємо юних науковців. 

     Нових досліджень та перемог під мирним небом України!



День Гідності та Свободи !

 

 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

З учнями 4-А класу з нагоди Дня Гідності та свободи провели екскурсію сторінками історії минулого та сьогодення. Важливо щоб кожен розумів. що   метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали  тоді і стоять зараз на захисті демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору, відстоюючи свободу та незалежність України.







Заняття з учнями до Міжнародного Дня Толерантності (16 листопада 2024)

 

Напередодні  Міжнародного дня толерантності (16 листопада 2024) у Заліщицькій державній гімназії  було проведено просвітницькі години з елементами тренінгу тренінги, присвячених толерантності,  нетерпимості до проявів насильства, підвищення обізнаності з питань протидії насильству:  «Толерантність починається з мене».  Робота була спрямована на формування в учнів поваги до інших людей, їхніх думок та поглядів, гімназисти ознайомилися з поняттям «толерантність»,  «толерантна та інтолерантна особистість», критеріями толерантності, показати багатоаспектність цього поняття; надали можливість учасникам оцінити міру своєї толерантності; формувати толерантне ставлення до інших людей; розвивати здатність до емпатії, співпереживання і співчуття. Учні активно приймали участь в обговоренні даної теми.









неділя, 8 вересня 2024 р.

Велозаїзд 2024

 07.09.2024р., на честь наших героїв-патріотів та борців за волю України, Заліщицька державна гімназія організувала та провела традиційний, щорічний велозаїзд, який символізує силу, мужність і незламність українського духу. 
 Це був важливий крок у збереженні пам'яті про тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої держави. 
Вічна пам’ять героям-патріотам!
 Слава та подяка ЗСУ!






Свято Першого дзвоника

 






четвер, 14 березня 2024 р.

Загадкове число π

 

14 березня, у всьому світі відзначають неофіційне свято любителів математики в честь математичної константи - числа Пі.

Свято придумав у 1987 році фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць / число) дата 14 березня - 3/14 - збігається з першими розрядами числа π.

З нагоди свята у всьому світі проводяться різноманітні заходи присвячені математиці. У цей день на честь числа читають хвалебні промови, говорять про його роль у житті людства, грають в ігри, що починаються на "π", вирішують математичні головоломки і загадки. Тому саме сьогодні 14 березня учні  гімназії  прийняли  участь  виготовленні Пі-малюнків та плакатів, конкурсі з запам'ятовування знаків після коми, а також практичних застосувань числа Пі у повсякденному житті, переглянули експрес-інформацію у відеосюжеті про відзначення у світі Міжнародного дня числа Пі - Дня математики.  

 Це день, коли математика стає ближчою до кожного.




середа, 13 березня 2024 р.

День числа Пі - цікаві факти, історія та традиції свята

14 березня у світі щорічно відзначається одне з самих незвичайних свят - Міжнародний день числа «Пі». З цим числом ми стикаємося вже в молодших класах школи, коли починаємо вивчати коло. Число «Пі» - це математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжини її діаметру. В цифровому вираженні "Пі" починається як 3,141592... і має нескінченну математичну тривалість.

 Історія числа "Пі"

Вперше День числа «Пі» відзначили в 1988 році в науково-популярному музеї Експлораторіум в Сан-Франциско. Придумав це свято роком раніше фізик з Ларрі Шоу.

Дату 14 березня він вибрав не випадково, адже у загальновідомому числі «Пі» цифри вказують на 3 (третій місяць в році), і 14 число березня. Фізик зробив все можливе, щоб святкові події в честь цього числа були настільки ж яскравими і значущими, як і інші свята.

 

День числа "Пі" - навіщо це свято

В першу чергу свято придумане для того, щоб проінформувати громадськість про історичні факти даного вимірювання та внести конкретику в знання всього світу про число «Пі».

Також День числа «Пі» відзначають для залучення уваги громадськості до важливості питання про математичному навчанні, хоча б на елементарному побутовому рівні, і використання математичних знань у повсякденному житті.

 

Цікаві факти про День числа "Пі"

- Дата свята збігається з днем народження одного з найвідоміших фізиків – Альберта Ейнштейна, а також з датою смерті у 2018 році відомого фізика сучасності Стівена Хокінга.

- Значення числа «Пі» відіграє важливу роль при будівництві. Тому його намагалися отримати ще в доісторичні часи. Найточніше значення отримав відомий вчений Архімед, який жив у Давній Греції.

- Мнемоністи намагаються поставити рекорд із запам'ятовування послідовності знаків після коми числа «Пі». У Книзі рекордів Гіннесса зафіксовано рекорд, який поставив японець Хідеакі Томойорі. Він зумів відтворити без помилки послідовність у 40 тисяч знаків. На вивчення пішло понад 10 років.

 У послідовності знаків числа "Пі" немає логічних повторень, а це значить, що ця послідовність підпорядковується теорії хаосу.

- Про це число у 1998 році зняв фільм культовий режисер Даррен Аранофськи.

- Музику числа "Пі" можна почути завдяки таким музикантам, як Девід Макдональд. Він записав з допомогою фортепіано, як звучить число "Пі", якщо його взяти з точністю до 122 знаків після коми. Для цього кожному числу був привласнений свій порядковий номер на клавіатурі фортепіано з мінорною шкалою.










 

вівторок, 30 січня 2024 р.

Підвищення кваліфікації



















 

День Безпечного Інтернету

 

  6 лютого у світі відзначають Міжнародний день безпечного інтернету. Останнім часом спеціалісти спостерігають активне зростання технологічних розробок, що покращують життя кожному. Проте розвиток у сфері інтернет-технологій несе за собою й поширення новітніх ризиків для дітей в онлайні.


 Матеріали до уроків з тематика "Фінансова безпека"

https://drive.google.com/drive/folders/1-uA1yqovU974y8nNnh5vau713RPDE3wy

https://drive.google.com/drive/folders/1zdUOzsx6-tWu94il_qzKjdZZhbIU2Grn

https://drive.google.com/drive/folders/1qDOti2xYViwVKNMPuro-L6sjJhGWdLF7

https://drive.google.com/file/d/1SbC6coPKie3dVad1iBTXbTTZ7bt57iPS/view

https://talan.bank.gov.ua/uploads/navchalni_materialy/zbirka-komiksiv-pro-platizhne-shakhraistvo.pdf?v=5













День пам'яті Героїв Крут

 





Інженерний тиждень-2024

 

    Створення цікавих конструкцій під час інженерного тижня допомагає учням краще зрозуміти, як наука та інженерія необхідні у нашому повсякденному житті. Конструювання та моделювання –надзвичайно творчий та захоплюючий процес. Учні 3(7)-А класу створили дуже цікаві проєкти «Зоотроп» та «Механічна рука».



 Електроніка оточує нас всюди, це сучасні автомобілі, комп'ютери, фотоапарати, мобільні телефони та багато іншого. Але будь-які з цих пристроїв, для своєї роботи, вимагає напруги живлення. І дуже важливо, щоб ці джерела енергії не псували навколишнє середовище. Використовуючи  конструктор ''Альтернативна енергія'' діти ознайомлювалися з  екологічно чистими  джерела живлення і краще пізнавали  світ електроніки.



  В рамках інженерного тижня замість традиційних завдань  на уроках інформатики, діти отримали унікальну можливість втілити свої творчі ідеї в життя, створюючи малюнки, які потім набули нового, фантастичного життя завдяки електроніці.